Zoologihelg i Vegårshei kommune
NZF inviterte til sosial zoologihelg for alle naturinteresserte helgen 17.-19. juni, hjemme på gården til biologen Vidar Selås i Vegårshei kommune. Alle ti påmeldte fikk en guidet tur med Vidar i Stormyrlia naturreservatet. Der fikk vi traske rundt å oppleve vakker blandingsskog som bydde på mange spennende dyrearter. Underveis fikk vi høre om ulike sekkespinnere som for første gang hadde blitt funnet i Agder, og vi fikk triks og tips til å leite etter dem selv på andre steder i Norge.
For insektsinteresserte ble også satt opp lysfeller og feromonfeller på kveldstid. Vidar visste også fram en stor insektssamling med ca. 1100 ulike sommerfugler!
En stor takk til Vidar som tok alle godt imot på gården, og som villig delte fascinerende fortellinger, mange års klokskap og innsikt, engasjerende samtaler og diskusjoner, og utrolig gjestfrihet! Vi kommer gjerne tilbake!
Mer informasjon om turen kommer i medlemsbladet Fauna etter sommerferien!

